Fonoforeza


Fonoforeza to bardzo skuteczna forma leczenia różnego rodzaju urazów kości i stawów, choroby zwyrodnieniowej czy stanów zapalnych stawów. Jej sekret polega na tym, że substancje aktywne docierają do organizmu promowane przez ultradźwięki, dzięki czemu są lepiej rozprowadzane, aktywowane i wykorzystywane, co gwarantuje ich skuteczniejsze działanie.

W naszym Centrum wykorzystujemy zabieg fonoforezy między innymi do leczenia chorób zwyrodnieniowych i bólów stawów, kości czy kręgosłupa. Terapia ta przynosi znacznie lepsze efekty niż tradycyjne metody, jak zażywanie farmaceutyków czy wcieranie żeli bądź maści przeciwbólowych.

Fonoforeza – wskazania i przeciwwskazania

Zastosowanie fonoforezy jest bardzo szerokie, a wskazania do wykonania tego zabiegu – liczne. Proponujemy go między innymi pacjentom z bólami kości, mięśni czy stawów, z chorobami zwyrodnieniowymi czy po różnego rodzaju urazach, także w przypadku blizn. Zabieg ten świetnie leczy przykurcz mięśni czy ostrogi kości piętowych.

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu fonoforezy jest sporo. Zabiegu tego nie można przeprowadzać między innymi u kobiet w ciąży, u osób chorujących na nowotwory czy bezpośrednio po ich usunięciu, przy krwawieniach z układu pokarmowego, u chorych na nerwicę, padaczkę czy gruźlicę płuc. Przeciwwskazaniem są też choroby neurologiczne i nerek.