Jonoforeza


Jonoforeza to jeden z proponowanych przez nas zabiegów leczniczych, do wykonania którego wykorzystuje się prąd elektrycznych, wytwarzany przez specjalne urządzenie do jonoforezy. Dzięki temu, że za jego pomocą substancje aktywne wprowadzane są w głąb organizmu, działają one skuteczniej i są lepiej wykorzystywane przez organizm.

Zabieg jonoforezy jest niezastąpiony kiedy chodzi o skuteczne i możliwie szybkie leczenie bólów mięśni, kręgosłupa czy różnego rodzaju stanów zapalnych mających miejsce w organizmie. Dzięki roli prądu, który jest promotorem, lecznicze substancje łatwej docierają tam, gdzie są potrzebne i najlepiej wykorzystywane.

Wskazania i przeciwwskazania do jonoforezy

Prócz wymienionych stanów chorobowych, jonoforezę stosuje się także między innymi przy problemach natury kosmetycznej. W zależności od wskazań proponujemy zarówno jonoforezę leczniczą, jak i kosmetyczną, na przykład jonoforezę borowinową.

Jonoforeza to zabieg bezpieczny, dlatego przeciwwskazań do jego wykonania nie jest wiele. Nie można go przeprowadzić u osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca czy cierpią na miażdżycę, przeciwwskazaniami są też między innymi stany gorączkowe, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich czy wypryski i owrzodzenia skóry.