Rehabilitacja – masaże


masaz

Za pomocą masażu ludzie leczą od wieków. Metoda takiego uzdrawiania wywodzi się Indii i Chin. Początkowo masaż ściśle wiązał się z rytuałami religijnymi. Dziś dobrze wiemy o jego kojących i zdrowotnych właściwościach. Czasem jednak nie mamy świadomości tego, jak wielkie są efekty działania masaży rehabilitacyjnych. Niejednokrotnie pomogły one w całkowitym powrocie do zdrowia!

Masaże są bardzo ważną częścią wszelkiej rehabilitacji, zarówno jeśli chodzi o pacjentów po ciężkich chorobach, po urazach, jak i osoby, które doświadczają bólów kręgosłupa czy kostno-stawowych. Umiejętnie wykonany masaż przyspiesza powrót do zdrowia i pozwala poczuć się lepiej od razu po wykonaniu zabiegu.

Masaż jest stosowaną od wieków formą terapii i leczenia bólu. Stosuje się go w bardzo różnych sytuacjach, w naszym Centrum korzysta się z różnych technik masażu oraz zestawów zabiegów, które przynoszą określone skutki w przypadku poszczególnych dolegliwości. Masaże wykonywane są przez wykwalifikowanych masażystów.

Masaże rehabilitacyjne stosuje się przede wszystkim w stanach pourazowych, wadach postawy oraz bólach mięśni kręgosłupa i pleców. Mogą z nich korzystać także osoby po udarze mózgu, wylewach, stanach podyskopatycznych oraz w przypadku zaniku mięśni. Są także wspaniałą terapią dla ludzi ze stwardnieniem rozsianym oraz w przypadkach podrażnienia nerwowego. Do każdego typu schorzenia rehabilitant dobiera odpowiedni zestaw zabiegów. Na efekt pracuje nie tylko osoba masująca, ale także pacjent. Wiąże się to często z wytrwałością chorego.

Masaż leczniczy to wykorzystanie bodźców mechanicznych głównie w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania odczynów fizjologicznych. Jest to zespół technik manualnych stosowanych w odpowiedniej kolejności, które przez powierzchnię ciała wywierają wpływ na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i więzadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy i wewnątrz wydzielniczy.

W rehabilitacji stosuję się najczęściej masaż leczniczy, którego używa się w celach poprawy ogólnej „kondycji” tkanek, złagodzenia bólu. Spośród wielu rodzajów masaży w rehabilitacji wykonuje się masaż klasyczny, w którym zawarte są podstawowe – klasyczne techniki masażu, oraz niekiedy – masaż segmentarny, gdzie technika jest bardziej skomplikowana i odnosi się do oddziaływania na konkretne obszary ustroju ludzkiego.

Masaż limfatyczny

W naszym Centrum skorzystać można nie tylko z powszechnie znanych rodzajów masażu, ale też z masażu limfatycznego określonych partii ciała. Masaż ten polega na pocieraniu ciała i wykonywaniu specjalnych ruchów uciskowych, dzięki czemu usprawnia się przepływ limfy i usunięte zostają wywołane przez jej zastój obrzęki czy nierówności skóry.

Masaż limfatyczny nie tylko poprawia wygląd partii ciała, które są mu poddane, ale też znakomicie wpływa na zdrowie. Masaż limfatyczny twarzy odmładza ją, poprawia jej kształt, usuwając obrzęki i sprawia, że jest bardziej promienna, zaś masaż limfatyczny nóg usuwa stany zapalne, toksyny, a także likwiduje obrzęki i cellulit.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny znany jest ludzkości od niepamiętnych czasów. Stosowano go zwłaszcza w Chinach, gdzie był znanym sposobem na leczenie oraz relaks. Obecnie także jest wykorzystywany w tym celu, zwłaszcza że złe samopoczucie i ból mięśni często biorą się z ich napięcia i nieustannego stresu. Tym bardziej więc dziś daje doskonałe efekty.

W naszym centrum można wykonać masaż klasyczny częściowy bądź masaż klasyczny kręgosłupa. Wykonywany przez profesjonalnych, wysoko wykwalifikowanych masażystów, masaż klasyczny szybko przynosi ulgę w bólach pleców i nadmiernym napięciu mięśni, a także niebywale relaksuje i poprawia nastrój, usuwając stres.

Masaż kręgosłupa

Siedzący tryb życia, zła postawa, brak aktywności fizycznej i wrodzona skłonność do zwyrodnień to przyczyny problemów z kręgosłupem, które objawiają się przede wszystkim uporczywym bólem. Już jednorazowy masaż kręgosłupa w naszym Centrum może dać wielkie efekty, najlepiej będzie jednak poddawać mu się regularnie.