Magnetoterapia


Magnetoterapia to rodzaj zabiegów fizykoterapeutycznych, który cieszy się dobrymi opiniami. Polega na wpływaniu na ciało działaniem pola magnetycznego, co pomaga w wielu różnych dolegliwościach oraz stanach chorobowych. Działanie tego rodzaju zabiegów jest niezwykle skuteczne, a one same całkowicie bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne.

W magnetoterapii wykorzystuje się specjalne urządzenia emitujące pole magnetyczne o różnym rodzaju i nasileniu. Ich rodzaj dobiera wykwalifikowany fizjoterapeuta, biorąc pod uwagę rodzaj problemu, z jakim zmaga się pacjent. Pole magnetyczne pozytywnie wpływa na organizm człowieka sprawiając, że szybciej się regeneruje.

Magnetoterapia – działanie

Działanie magnetoterapii opiera się na przenikaniu pola magnetycznego w głąb ludzkiego ciała. Docierając do każdej komórki przyczynia się do przyspieszenia rozwoju i regeneracji tkanek. Pole magnetyczne ma również wpływ na błony komórkowe, dzięki czemu do ich wnętrza znacznie łatwiej dociera tlen oraz niezbędne składniki odżywcze.

Jak wygląda zabieg? Chorą część ciała, na którą chcemy wpływać działaniem pola magnetycznego, umieszcza się w specjalnej obręczy lub działa na nią za pomocą specjalistycznego urządzenia. Pacjent w tym czasie leży lub siedzi. Co niezwykle ważne, na czas trwania zabiegu należy zdjąć wszystkie metalowe przedmioty, takie jak np. biżuteria.

Magnetoterapia – wskazania

Magnetoterapia może pomóc w przypadku wielu schorzeń i przypadłości. Poznajmy najczęstsze z nich. Zabieg przynosi doskonałe efekty w leczeniu nerwobóli i neuralgii, pozytywnie działa w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów oraz w stanach ich zwichnięcia, skręcenia lub innych urazach. Pomóc może również w uszkodzeniach więzadeł, ścięgien i mięśni.

Poza tym magnetoterapia to doskonały sposób na pokonanie zrzeszotnienia kości, w leczeniu dyskopatii, opóźnionego zrostu kości oraz zapalenia zatok i oskrzeli. Zabiegi pomocne okazują się również w przypadku chorób skóry oraz nadciśnienia tętniczego. Jak więc widać, metoda ta ma szerokie zastosowanie.

Magnetoterapia – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również i magnetoterapia nie powinna być stosowana przez każdego z nas. Istnieją bowiem przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu. Wśród nich wymienić możemy między innymi choroby nowotworowe. Magnetoterapii nie wykonuje się również w przypadku kobiet w ciąży oraz cierpiących na ostre infekcje.

Zabiegu nie stosuje się również w przypadku osób posiadających rozrusznik serca, cierpiących na ciężkie schorzenia układu krwionośnego oraz po przebytych zawałach. Dlatego też ważnym jest aby powiedzieć fizjoterapeucie o wszystkich chorobach, z jakimi się zmagamy. Dzięki temu zyskamy pewność, że zabiegi, jakim się poddajemy, są dla nas całkowicie bezpieczne.

Magnetoterapia w Centrum Dobry Brat

W naszym Centrum posiadamy różnorodne urządzenia do wykonywania zabiegów magnetoterapii. Dzięki temu możemy dopasować rodzaj zabiegu do rodzaju twojego schorzenia. Przeprowadzane są one przez doświadczonych fizjoterapeutów, dzięki czemu są w pełni profesjonalnie, a przy tym skuteczne i bezpieczne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 - liczba głosów, średnia: 4,67 na 5)
Loading...