Fizykoterapia


Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Niestety, wypadki, przebyte urazy, operacje i choroby często sprawiają, że tracimy sprawność. Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieją skuteczne sposoby na jej przywrócenie. Tym właśnie zajmuje się fizykoterapia. Jej celem jest wzmocnienie ciała, zniwelowanie dolegliwości oraz skutków przebytych urazów, chorób czy po udarze mózgu.

fizykoterapia zabieg

Fizykoterapia to dziedzina, która obejmuje naprawdę wiele zagadnień. To tradycyjne masaże, ćwiczenia usprawniające oraz zabiegi przy wykorzystaniu tego, co daje nam natura oraz nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dzięki temu dobrzy fizykoterapeuci są w stanie dopasować odpowiedni rodzaj terapii praktycznie dla każdego problemu zdrowotnego.

Zabiegi fizykoterapeutyczne

W ofercie Centrum Dobry Brat znajdziesz szeroki wybór zabiegów i ćwiczeń fizykoterapeutycznych, z których nasi doświadczeni specjaliści wybiorą optymalne rozwiązania, które pozwolą ci odzyskać zdrowie i sprawność. Wśród nich wymienić możemy między innymi zabiegi przy wykorzystaniu ultradźwięków, fizykoterapię laserem, magnetoterapię oraz wiele innych zabiegów.

Wszystkie oferowane przez nas zabiegi wykonywane są przy użyciu nowoczesnych urządzeń przez wykwalifikowaną kadrę. Dzięki temu są nie tylko skuteczne, ale również całkowicie bezpieczne. Dodatkowo, możesz liczyć również na dobranie odpowiednich ćwiczeń, które wzmocnią twoje mięśnie i stawy, przyczyniając się do szybszego powrotu do zdrowia.

Zalety fizykoterapii

Fizykoterapia posiada wiele zalet. Przede wszystkim warto wspomnieć o wysokiej skuteczności nowoczesnych zabiegów stosowanych w naszym Centrum. Większość z nich jest całkowicie bezbolesna, zaś efekty, jakie dają, stają się szybko zauważalne. Fizykoterapia jest więc twoją szansą na szybki powrót do zdrowia i sprawności.

Zaletą zabiegów jest również ich różnorodność, która pozwala leczyć najróżniejsze schorzenia – od urazów i kontuzji jakich nabawiają się sportowcy, po skutki udaru. Warto również wspomnieć, że zabiegi fizykoterapeutyczne nie powodują skutków ubocznych i mogą być wykorzystywane w każdym przypadku – niezależnie od wieku pacjenta. Słowem, jest to pomoc, jakiej potrzebujesz.

Przeciwskazania dla fizykoterapii

Zabiegi fizykoterapeutyczne nie są obarczone wielkim ryzykiem, niemniej jednak istnieją przeciwwskazania do wykonania niektórych z nich. Dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, że fizykoterapia naprawdę ci pomoże, zadbaj o to, by powiedzieć naszym specjalistom o wszystkich problemach zdrowotnych, z którymi się zmagasz. Dzięki temu będziemy w stanie zaproponować ci bezpieczne dla ciebie ćwiczenia i zabiegi.

Wśród przeciwwskazań do wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych wymienić możemy między innymi stany zapalne, zakrzepicę, miażdżycę, niewydolność krążenia czy nadciśnienie. Warto jednak mieć świadomość, że w przypadku każdego zabiegu przeciwwskazania mogą różnić się od siebie. Dlatego też każdy przypadek analizujemy indywidualnie, dobierając bezpieczne metody pomocy.

Fizykoterapia w Centrum Dobry Brat

Centrum Dobry Brat to miejsce, w którym możesz liczyć na pomoc doświadczonych i wykwalifikowanych fizykoterapeutów, którzy dobiorą idealne zabiegi i ćwiczenia. Nowoczesny sprzęt, nasza wiedza i miła atmosfera sprawiają, że powrót do pełnej sprawności będzie przyjemnym doświadczeniem. Przekonało się o tym już wiele osób, którym udało nam się pomóc.

12428083851546739178Symbol_OK.svg.hi  Laseroterapia

Wskazania w medycynie sportowej i ortopedii:

 • złamania, skręcenia, stłuczenia mięśni i tkanek
 • choroby zwyrodnieniowe stawów
 • zapalenie ścięgien
 • zespoły bólowe np. łokieć tenisisty, bolesny bark, lędźwie, ostroga piętowa

Wskazania w zakresie reumatologii

 • reumatologiczne zapalenie stawów
 • zapalenie stawów biodrowo-krzyżowych

Wskazania w zakresie dermatologii

 • infekcje ropne skóry, trądzik
 • owrzodzenia podudzi, odleżyny, oparzenia
 • półpasiec, opryszczka, blizny

12428083851546739178Symbol_OK.svg.hi Magnetoterapia

Wskazania:

 • opóźniony zrost kostny
 • zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, uszkodzenia więzadeł, ścięgien, mięśni
 • neuralgie, nerwobóle
 • choroby zwyrodnieniowe stawów
 • zrzeszotnienie kości (osteoporoza)
 • dyskopatie
 • zapalenie zatok i oskrzeli

Następna strona: Jonoforeza

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - liczba głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...