Laseroterapia to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie fizykoterapii, polegające na przeprowadzeniu serii zabiegów przy wykorzystaniu urządzenia emitującego wiązkę światła laserowego. Ten rodzaj zabiegów sprawdza się w przypadku medycyny sportowej, reumatologii oraz dermatologii. Przyspiesza regenerację tkanek, likwiduje dolegliwości bólowe oraz poprawia krążenie.
Laseroterapia przyczynia się do stymulowania i odżywiania komórek naszego ciała oraz pozytywnie wpływa na syntezę białek. Doskonale sprawdza się w przypadku usuwania przebarwień oraz innych defektów skórnych, łagodzi dolegliwości bólowe związane z urazami oraz zmianami chorobowymi w obrębie mięśni i stawów. Jest to więc rodzaj zabiegów o szerokim zastosowaniu.
Przebieg laseroterapii
Jak wygląda zabieg laseroterapii? Wszystko zależy od tego, z jakim problemem zdrowotnym się zmagamy oraz jakiej części ciała ma dotyczyć. Obecnie wykorzystuje się światło laserowe o różnym natężeniu, które może być emitowane punktowo lub poprzez wykonywanie ruchów ciągłych – falistych lub okrężnych.
Rodzaj głowicy, to czy zabieg będzie przeprowadzony metodą dotykową czy też bezdotykową oraz określenie mocy światła – to wszystko zależy zawsze od indywidualnej oceny fizjoterapeuty, którego rolą jest optymalne dopasowanie metody zabiegu do schorzenia lub problemu pacjenta. Niemniej jednak, zabieg jest w pełni bezpieczny oraz bezbolesny.
Zalety laseroterapii
Wśród zalet laseroterapii wymienić należy przede wszystkim jej skuteczność. Zabiegi te przynoszą dużą poprawę stanu zdrowia, niezależnie od tego, czy dotyczą problemów z kontuzjami, skórą czy chorobami i urazami stawów. Wszechstronność wykorzystania laserów to kolejna zaleta, którą warto podkreślić.
Laseroterapia nie tylko przyczynia się do szybszej regeneracji uszkodzonych tkanek, ale również likwiduje dolegliwości bólowe. Co więcej, laseroterapia jest całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym zabiegiem, który nie przynosi dodatkowych skutków ubocznych. Może być więc stosowana w przypadku osób w każdym wieku.
Przeciwwskazania dla laseroterapii
Jak każdy zabieg, tak również laseroterapia może nie być odpowiednim rozwiązaniem dla ciebie. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Wśród nich wymienić możemy między innymi choroby nowotworowe, ciążę (jeśli zabieg ma być wykonywany w obrębie brzucha), liczne znamiona na skórze, nadwrażliwość na światło.
Laseroterapia nie jest również wskazana u osób posiadających rozrusznik serca, zmagających się z arytmią, epilepsją oraz nieustabilizowaną cukrzycą. Nie powinno się wykorzystywać tej metody również w przypadku choroby niedokrwiennej oraz chorób tarczycy. Dlatego też dbamy o przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego.
Laseroterapia w Centrum Dobry Brat
W Centrum Dobry Brat wykorzystujemy nowoczesne urządzenia do laseroterapii, które są skuteczne w działaniu, a przy tym całkowicie bezpieczne. Doświadczeni specjaliści pracujący w naszym centrum dobiorą rodzaj zabiegu do problemu, z którym się zmagasz, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będzie to skuteczna pomoc, która szybko przyniesie poprawę twojego stanu zdrowia.