Elektrostymulacja


Elektrostymulacja to kolejny stosowany przez nas zabieg, do wykonywania którego wykorzystuje się prądy impulsowe o niewielkiej częstotliwości. Tego rodzaju metoda leczenia znana jest od dawna i z doskonałym skutkiem wykorzystywana przy różnego rodzaju schorzeniach narządów ruchu, a przy tym jest bezpieczna i mało inwazyjna.

Wykorzystywana w naszym Centrum elektrostymulacja to zabieg z zakresu fizjoterapii, dedykowany przede wszystkim dla osób po różnego rodzaju urazach oraz na przykład po przebytym udarze, cierpiących na niedowład czy zwiotczenie mięśni. Zabiegi tego rodzaju zapobiegają ich dalszej degradacji i pomagają przywrócić sprawność.

Jak działa elektrostymulacja?

Elektrostymulacja mięśni jest, jak wskazuje nazwa, elektryczną, czyli wywołaną przez prąd, stymulacją mięśni, a konkretnie – prąd wywołuje ich skurcz. Ma to znaczenie dla zachowania funkcjonalności mięśni (ciała, ale też twarzy, gdyż elektrostymulacja twarzy także jest możliwa), a nawet jest stosowane w kosmetyce dla poprawy jędrności ciała.

Przebieg zabiegu

Zabieg elektrostymulacji mięśni nie jest skomplikowany. Polega na przyczepieniu elektrod do ciała pacjenta, podłączeniu ich do urządzenia i włączeniu napięcia, a następnie można zwiększać przepływ prądu. Najlepiej jest poddawać się temu zabiegowi regularnie, gdyż wówczas efekty są najbardziej widoczne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 - liczba głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...