Wczasy odchudzające


Dziś trzeba być zawsze w dobrej formie, młodo i zdrowo wyglądać. Szczupła, zadbana sylwetka „obowiązuje” w każdym wieku. Z drugiej strony żyjemy w biegu, pracujemy za dużo, jemy w pośpiechu, niezdrowo, często zajadamy stresy. Wczasy odchudzające są więc odpowiedzią na potrzeby wielu osób, które w ten sposób mogą pogodzić zasłużony wypoczynek ze starannie zaplanowaną dietą i ćwiczeniami. Urlop, po którym można poczuć się lekko, dobrze i mieć jasno sformułowany plan na dalsze odchudzanie? Idealny pomysł na wolne dni!

Czym są wczasy odchudzające?

Wczasy, czyli odpoczynek. Odchudzające, a zatem będzie zdrowe jedzenie i zdrowy ruch. Nie ma tu jednak mowy o dietach – cud, które fundujemy sobie raz na jakiś czas. Wczasy odchudzające to nie miejsce, w którym przeżyjemy kolejny nieprzemyślany zryw – bieganie bez przygotowania czy 2 godziny na siłowni i… zakwasy, ból, zniechęcenie. Taki urlop to profesjonalnie opracowany program dietetyczny, dzięki któremu je się zdrowo, pożywnie, smacznie i niskokalorycznie. Jednocześnie każdy dzień to zaplanowane formy aktywności.

Dużo ruchu i mniej kalorii to w efekcie tzw. ujemny bilans energetyczny, co oznacza, że organizm sięgnie do rezerw – zmagazynowanych zasobów tłuszczu i na tym właśnie polega mądre, zdrowe odchudzanie. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z urlopem „na głodzie” i  z serią wyczerpujących treningów. Wykwalifikowana kadra na wczasach odchudzających zadba o to, aby dieta niskokaloryczna dostarczyła wszelkich potrzebnych składników odżywczych i zaspokoiła głód, jednocześnie plan treningowy jest dostosowany do możliwości i potrzeb uczestników wczasów.

W tym miejscu nasuwa się oczywiście pytanie – ile można schudnąć na takich wczasach. Zależy to od indywidualnych predyspozycji, wyjściowej wagi, zaangażowania i długości turnusu. Wczasowicze zostawiają za sobą od kilku do nawet 10 kg, ale ogromną korzyścią jest odżywienie, dotlenienie komórek oraz zmiana nawyków żywieniowych. W opinii wielu osób niemniej cenna jest wiedza o tym, jak zdrowo i smacznie gotować oraz jak ćwiczyć. Z tym uczestnicy wczasów wracają do domów.

wczasy odchudające

Wczasy odchudające w ośrodku Dobry Brat zapewnią nie tylko dawkę ćwiczeń fizycznych, ale również odpowiednią dietę i zabiegi.

Wczasy odchudzające dla dorosłych

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowe wczasy odchudzające dla dorosłych w Centrum Rehabilitacyjno – Rekreacyjnym Dobry Brat.

Dla kogo są nasze turnusy odchudzające?

Dla osób, którym przeszkadzają nadwyżki kilogramów i centymetrów tu i ówdzie. Dla tych, którym zależy na dobrej formie, kondycji i zmianie nawyków żywieniowych. To idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym, odpoczynek, podczas którego naprawdę skupiamy się na sobie, na swoich potrzebach, zdrowiu i możliwościach. Wczasy odchudzające w naszym Centrum to także praca nad sprawnością, siłą mięśni, to droga do szczupłego, sprawnego ciała. Zarówno treningi, jak i dostępne zabiegi nakierowane są na efektywne modelowanie sylwetki.

Parafrazując znane powiedzenie można powiedzieć, że jeden turnus odchudzania nie czyni. Oczywiście zapraszamy naszych gości na kolejne pobyty, ale jednocześnie podczas warsztatów, spotkań z dietetykami wyposażamy w niezbędną wiedzę. Poznają tajniki gotowania smacznego, zdrowego, ekonomicznego pod względem finansowym, czasowym i wartości kcal. Wczasy odchudzające w naszym Centrum to także indywidulane podejście do uczestników turnusu, którzy przyjeżdżają tu nie tylko z bagażem kilogramów, ale także doświadczeń, a czasem dolegliwości. Ćwiczenia są dostosowane do potrzeb gości, oferujemy też zabiegi zdrowotne, lecznicze, rehabilitacyjne, które podniosą efektywność odchudzania również po zakończeniu turnusu.

Atrakcje podczas wczasów odchudzających

Oczywiście nie samym planem treningowym i programem dietetycznym żyje wczasowicz. Na naszych gości czeka szeroki wachlarz dodatkowych usług i atrakcji. Pod względem rozrywkowym prawdziwym przebojem są wieczorki taneczne i karaoke. Są też wieczorki z poezją i z dobrymi żartami. Amatorzy zwiedzania i lokalnych atrakcji ucieszą się z wycieczek po malowniczej okolicy, a także do Malborka czy Rezerwatu Przyrody.

Nie omieszkają zapewne spróbować regionalnych dań i chętnie spotkają się z tutejszym folklorem. Oferujemy też wiele form aktywnego spędzania czasu, np. grę w bilard, boule, możliwość wypożyczenia rowerów, kijków nordic walking czy kajaków albo rowerów wodnych. (więcej atrakcji ośrodku znajdziesz tutaj: https://dobrybrat.pl/atrakcje/) Spokojny relaks zapewni biblioteka, sala cichych gier czy zajęcia z arteterapii. Opinie gości zgodnie potwierdzają, że ich ulubioną formą spędzania czasu są także zabiegi zdrowotne i upiększające, SPA, masaże i wizyty w grocie solnej.

Co zabrać ze sobą na wczasy?

Pakowanie się na wyjazd to zawsze nie lada wyzwanie. W bagażu na wczasy odchudzające na pewno muszą się znaleźć:

  • obuwie sportowe (na salę i na zajęcia na zewnątrz),
  • stroje sportowe,
  • strój kąpielowy, czepek, klapki,
  • odzież przeciwdeszczowa.

Co jeszcze zabrać? Zapewne jakieś ubrania na taneczne i rozrywkowe atrakcje. A przede wszystkim dobry humor i wiarę w swoje możliwości. Optymistyczne nastawienie to połowa sukcesu, jakim są stracone kilogramy.

Koszt wczasów dla osób odchudzających się

Każdy kto próbował wiele razy, często bezskutecznie zgubić kilogramy, bez wahania powie, że efektywne i przyjemne wczasy odchudzające są bezcenne. Na szczęście w przypadku naszych turnusów cena jest określona i niewygórowana.

Szczegółowy cennik jest rozpisany na cały rok, a koszt jest uzależniony od sezonu. Warto wiedzieć, że cena obejmuje szereg usług, zabiegów, badania, codzienne pomiary, starannie opracowany program dietetyczny i treningowy, zajęcia fitness, różne formy aktywności na sali i w terenie (rowery, Nordic Walking). Uczestnicy turnusu mogą też korzystać z szerokiej gamy zabiegów zdrowotnych (grota solna, masaże, SPA). Mają również zapewnione noclegi w pokojach z dostępem do internetu,  pełnym węzłem sanitarnym, z balkonem, TVsat, albo w apartamentach z aneksem kuchennym. Goście biorą udział w interesujących warsztatach i są otoczeni opieką psychologiczną.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (66 - liczba głosów, średnia: 3,86 na 5)
Loading...