Inhalacje


Inhalacje

Inhalacje to zabieg polegający na wdychaniu pary wody mineralnej, roztworów leku oraz aerozoli. Można przeprowadzać je zarówno przy wykorzystaniu nebulizatorów, jak i rozpylając w powietrzu parę ze środków do inhalacji lub też tworząc mikroklimat sprzyjający wdychaniu działających zdrowotnie substancji. W naszym Centrum oferujemy przede wszystkim inhalacje z soli fizjologicznej.

Co dają tego typu zabiegi? Przede wszystkim są to inhalacje na zatoki, które przynoszą znaczną ulgę w bólu i uczuciu rozpierania. Działają pomocnie nawet w przypadku przewlekłych chorób zatok. Poza tym stosowanie inhalacji może pomóc w walce z katarem, nadmierną suchością lub obrzękiem śluzówki. Zabieg jest przyjemny i całkowicie bezpieczny.

Wskazania dla inhalacji

Inhalacje skutecznie pomagają w przypadku zmagania się z wieloma różnymi dolegliwościami. Niezastąpione są w leczeniu infekcji dróg oddechowych, zarówno o nagłym, jak i przewlekłym przebiegu. Za pomocą inhalacji możemy nie tylko udrażniać nos, zmniejszać przekrwienie błony śluzowej oraz jej obrzęki, ale także ją nawilżać. Są również pomocne w przypadku problemu z zatokami.

To jednak nie wszystko. Inhalacje z soli fizjologicznej pomagają również w przypadku kataru, bólu i obrzęku gardła oraz łagodzą kaszel. W zależności od podanych leków, inhalacje mogą również ułatwić rozkurczanie oskrzeli, działać antybakteryjnie i przeciwzapalnie. To skuteczna metoda leczenia, która cieszy się coraz większą popularnością ze względu na brak skutków ubocznych.

Przeciwskazania dla inhalacji

Zasadniczo, inhalacje są zabiegiem bezpiecznym, który może być stosowany przez osoby w każdym wieku. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do ich stosowania. Wśród nich wymienić możemy wysoką gorączkę, gruźlicę płuc, choroby krtani, zaniki śluzówki czy też ryzyko krwawień wewnętrznych. Czasem przeciwwskazaniem są również alergie.

Bywa, że poprzez tego typu zabieg podawane są leki lub antybiotyki. Tego typu inhalacje nie są wskazane w trakcie ciąży. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z naszej oferty inhalacji na zatoki, musisz mieć świadomość, że konieczny jest dokładny wywiad lekarski, który pozwoli nam upewnić się, że inhalacje w twoim przypadku będą bezpieczne.

Inhalacje dla dzieci

W naszym Centrum Dobry Brat oferujemy inhalacje nie tylko dla osób dorosłych, ale również niesiemy pomoc mniejszym pacjentom. Przeprowadzamy bezpieczne dla dzieci inhalacje z soli fizjologicznej, które doskonale oczyszczają małe noski, a jednocześnie pomagają nawilżyć błonę śluzową nosa. Inhalacje dla dzieci są przyjemne i bezpieczne, dlatego mali pacjenci chętnie korzystają z naszej pomocy.

Następna strona: Krioterapia

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - liczba głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...