Hydroterapia


hydro1

Wodę stosuje się w różnych postaciach, o różnej temperaturze i pod różnym ciśnieniem zarówno do zabiegów leczniczych jak i profilaktycznych (SPA).

Czym jest hydroterapia?

Wykorzystanie wody do celów leczniczych nazywa się hydroterapią. W zabiegach wodnych działa na chorego czynnik termiczny, hydrostatyczny i mechaniczny. Zabiegi te powodują rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, zwiększenie odpływu chłonki i dopływ krwi żylnej do serca.

Cele hydroterapii

Głównym celem hydroterapii jest działanie hartujące i wzmacniające naturalne mechanizmy obronne organizmu. Pojedyncze zabiegi wywołują szereg zmian miejscowych i ogólnych wzbudzając natychmiastowe reakcje regulacyjne. Późne mechanizmy adaptacyjne uruchamiane zostają natomiast po serii zabiegów, stanowiąc główny cel kuracji wodnej. To jedyny fizjologiczny sposób wzmacniania funkcji narządów w walce z chorobami i poprawienia zdrowia. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie leczenia farmakologicznego, które często bywa obciążające dla organizmu.

Wskazania do zabiegów

Hydroterapia znajduje zastosowanie w chorobach układu krążenia, układu oddechowego oraz układu mięśniowo-szkieletowego. Odpowiednio dobrane zabiegi wodolecznicze wpływają na czynności ośrodkowego układu nerwowego powodując odprężenie psychiczne i dobre samopoczucie. Różnorodność zabiegów pod względem siły działania bodźca pozwala na indywidualny i bardzo precyzyjny ich dobór w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

Wykonywane zabiegi w naszym ośrodku

MINI BASEN Z HYDROMASAŻEM

W naszym Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnym można skorzystać także z kąpieli, między innymi w mini basenie z hydromasażem. Jest to przede wszystkim niezwykle przyjemne i relaksujące doświadczenie – kąpiel taka wspaniale relaksuje, poprawia samopoczucie, a także wpływa pozytywnie na zdrowie i wygląd.

Oferowane przez nas kąpiele w mini basenie z hydromasażem to znakomita propozycja dla dzieci, dorosłych i osób starszych, osób chcących zadbać o zdrowie i urodę. Polecamy ten zabieg w ramach hydroterapii i fizjoterapii osobom mającym problem z narządami ruchu czy też cierpiącym na schorzenia układu oddechowego.

MASAŻ WIROWY KOŃCZYN GÓRNYCH i DOLNYCH

Masaż wirowy kończyn górnych i dolnych to znakomite remedium na różnego rodzaju problemy, od obrzęków i zastoin krwi oraz limfy, przez urazy i zmiany reumatyczne. Szybkie wirowe ruchy wody w specjalnych wanienkach poprawiają ruchomość kończyn górnych i dolnych oraz niwelują ból wywoływany różnymi czynnikami.

Proponowany przez nas w ramach hydroterapii masaż wirowy kończyn górnych i dolnych daje znakomite efekty w przypadku różnego rodzaju problemów z narządami ruchu, obrzękami czy utrudnionym przepływem limfy. Masaż wirowy jest przy tym niezwykle przyjemny i podoba się wszystkim pacjentom.

KĄPIEL PEREŁKOWA KOŃCZYN DOLNYCH

Kąpiel perełkowa jest przede wszystkim silnie relaksująca i odprężająca, ale ma też ważne działanie lecznicze. Oferowana przez nas kąpiel perełkowa kończyn dolnych znacząco pobudza przepływ krwi i limfy, co sprawia, że nogi stają się wypoczęte, obrzęki znikają, skutecznie zapobiega się też powstawaniu żylaków.

Następna strona: Fizykoterapia

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - liczba głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...