Terapia funkcjonalna


Metody kinezyterapeutyczne – bardzo efektywne, specjalistyczne sposoby aplikowania ruchu, często rozbudowane o część diagnostyczną, korzystające ze specyficznych technik, stworzone w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii, biomechaniki. Opracowane z myślą o usuwaniu określonych dysfunkcji.

PNF (odtwarzanie prawidłowej funkcji zaburzonej w przebiegu chorób neurologicznych lub ortopedycznych)

Dodatkowo, efektywne stosowanie metod kinezyterapeutycznych, wymaga ukończenia podyplomowych kursów lub studiów (niektóre szkolenia trwają kilka lat), prowadzonych przez uprawnionych, posiadających międzynarodowe zezwolenia, nauczycieli – instruktorów. Szkolenia takie kończą się egzaminem i potwierdzone są dyplomem, wystawionym przez uznaną w świecie szkołę lub organizację.

Manualna terapia funkcjonalna

Prowadzona w naszym Centrum manualna terapia funkcjonalna dedykowana jest dla pacjentów z różnymi problemami, takimi jak wady postawy, schorzenia i bóle kręgosłupa. W naszej placówce korzysta się z różnych technik i systemów leczenia, jakie wchodzą w zakres terapii tego rodzaju, dobierając je pod kątem potrzeb pacjenta.

Specjalnie dobrany zestaw technik rehabilitacyjnych w ramach manualnej terapii funkcjonalnej daje doskonałe efekty, gdyż nasi fachowcy dysponują dużą wiedzą teoretyczną i znakomitymi umiejętnościami praktycznymi. Korzystając z różnych technik i systemów, odpowiadają na wszystkie potrzeby pacjentów.

Kinesiotaping

W naszym Centrum można poddać się tej znanej metodzie terapeutycznej, opracowanej przez japońskiego lekarza. Kinesiotaping to metoda polegająca na naklejaniu na miejsca bolące czy uszkodzone w wyniku urazu specjalnych plastrów o działaniu terapeutycznym i likwidującym ból.

Kinesiotaping daje znakomite efekty w zakresie redukcji bólu, a także szybszej regeneracji na przykład uszkodzonych w wyniku urazu mięśni. Jak to możliwe? Przyklejane na ciało plastry unoszą skórę, dzięki czemu mięśnie mają więcej przestrzeni i dzięki temu regenerują się łatwiej, jest to więc metoda nietypowa, ale skuteczna.

 

Następna strona: Odnowa biologiczna

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 - liczba głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...